Yakıt Kart

2006 yılında uygulanmaya başlanan Yakıt Kart, firmaların kendine veya tedarikçisi olan firmalara ait araçların yakıt tüketimlerini kontrol altına almasını sağlayan bir sistemdir. Yakıt Kart ile anlaşmalı kurumlar Opet ve Sunpet istasyonlarından yakıt alışverişi yaparak tedarikçilerinin yakıt tüketimlerini kontrol altına alabiliyor. Ayrıca özel finansal şartlardan da yararlanma imkanına kavuşuyorlar.

Yakıt Kart, müşterilere yalnızca akaryakıt alımlarında sunulan bir alternatif değildir. Yakıt Kart müşteriler ile çözüm ortaklığı yapmaktadır. Firmaların ERP programları ile entegre çalışıp tek bir noktadan takip edilme imkanı vermektedir. Bu nedenle Yakıt Kart müşteri ve satıcı ilişkisinden ötede bir teknolojik üründür.

Yakıt Kart Sahibi Olmak için Ne Yapmalıyım?

  • Yakıt Kart müşterisi olmak için müşteri temsilcimiz tarafından size Yakıt Kart sözleşme evrakları ulaşır. Sözleşme imzalandıktan sonra vergi levhası, imza sirküleri, Ticaret Sicil Gazetesi, Ticaret Odası belgesi gibi gerekli belgeler ile müşteri temsilcimize teslim edilir.
  • Anlaşmalı bankalardan Meteor Petrol olarak dbs hesabı başvurusu yapılmalıdır.
  • Evraklar eksiksiz bir şekilde merkezimize ulaştıktan sonra Yakıt Kart seri numaralarına göre müşterilerimize teslim edilir. İçerisinde herhangi bir değer yüklü değildir.
  • Yakıt Kart teslimi sırasında sizlere verilen kullanıcı adı ve şifre ile panele giriş yapabilir ve istediğiniz miktarda Yakıt Kart içerisine yükleme yapabilirsiniz. Limitinize göre akaryakıt alımına başlayabilirsiniz.
  • Yakıt Kart’ınızı kaybederseniz 444 83 91’i arayarak müşteri destek merkezine veya müşteri temsilcinize durumu bildirmelisiniz. Daha sonra Meteor Petrol, kartınızı kullanıma kapatacaktır. Kaybolduktan sonra kullanıma kapatılmayan kartlar Meteor Petrol sorumluluğu altında değildir.