Akıllı Kampanya

Opet Akıllı Kampanya Sistemi, Opet Mobil’de!

3 Temmuz 2020 tarihinde Akıllı Kampanya Sistemi devreye alınmıştır ve müşterilerimiz bu tarihten itibaren Akıllı Kampanya Sistemi’ne Opet Mobil uygulamasından katılabilmektedir. Opet Mobil uygulamasını ücretsiz indiren müşterilerimiz, Kampanyalar sayfasından Akıllı Kampanya Sistemi’ndeki katıl butonuna tıklayarak kendilerine özel kampanyalardan anında haberdar olabilirler.

Kampanyalar kişiye özeldir. Bu nedenle kampanya koşulları da kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Kampanya detaylarına Kampanyalar sayfasından ulaşılabilir. Akıllı Kampanya’dan faydalanılması için, müşterilerin kayıtlı cep telefonları ya da kayıtlı cep telefonlarıyla eşleşen kartlarıyla Opet İstasyonlarından benzin veya motorin alışverişi yapılması gerekir. LPG alımlarında bu puanlar geçerli değildir.

Kazanılan puanlar anında cep telefonunuza yüklenir. Benzin veya motorin alışverişlerinizde kullanabileceğiniz bu puanları harcayabilmek için, market kasasında bulunan görevliye cep telefonu numaranızı söylemeniz veya numara ile eşleşen kartınızı göstermeniz gerekmektedir.

Kampanyanın güncel durumu Opet Mobil uygulamasında bulunan Kampanyalar bölümünden takip edilebilir. İlgili kampanyadan faydalandıktan sonra müşterilerimizin yeni bir kampanyaya katılabilmesi için tekrar uygulama üzerinden Akıllı Kampanya Sistemi’ne katılmalar gerekmektedir. Bir müşteri bir ayda en fazla 2 kez kampanyalara katılım sağlayabilir. Opet Mobil uygulaması üzerinden yapılan mobil ödemeler kampanya kapsamındadır. Opet Worldcard, Koç Ailem, Fiat Ortak Kart, İndirim Kart ve Minibüs Kulübü Kartı sahibi müşteriler Akıllı Kampanya Sistemi’nden faydalanamazlar.

Opet Mobil uygulamasına girebilmek için girişte belirtilen cep telefonunun veya Opet Kart’ın aktivasyonunun yapılmış olması gerekmektedir. Aktivasyon işlemi Opet Mobil Uygulaması Yeni Üyelik sayfasından ya da Opet Müşteri Hizmetleri 444 67 38 aranarak yapılabilir. Hileli işlemlerden dolayı cep telefonu veya Opet Kart’ı blokeli olan müşterilerimiz kampanyadan kazandıkları Yakıt Puanları harcayamaz. Kampanyaya dahil olunan cep telefonu veya Opet Kart’ın katılımcı tarafından kötüye kullanıldığı, kampanyanın suistimal edildiği tespit edildiği durumda ise; katılımcının kampanya kapsamında cep telefonu veya Opet Kartı ile kazandığı her türlü puan kazanımı geri alınacaktır.

Kampanya sınırlı sayıdadır. Opet kampanyayı durdurma, sona erdirme ve kampanya kapsamında değişiklik yapma haklarını saklı tutar. Kampanya başka bir kampanya ile birleştirilemez. Kampanyadan yararlanmak isteyen herkes kampanya koşullarını kabul etmiş sayılır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Akıllı Kampanya Sistemi nedir?

Opet’in her müşterisine özel olarak hazırladığı ve beklentileri tam anlamıyla karşılayabilecek kampanya sistemidir. Bu yeni kampanya sistemine Opet Mobil’den katılım sağlanabilir.

 • Kampanyaya nasıl katılabilirim?

Öncelikle, Opet Mobil uygulamasını telefonunuza indirmelisiniz. Daha sonra uygulamada bulunan Kampanya sayfasında Akıllı Kampanya Sistemine Katıl butonuna tıklayabilirsiniz. Daha sonra kampanyaya katılımınız gerçekleşecektir.

 • Kampanyaya katılmam için aktivasyon zorunluluğu var mı?

Opet Mobil uygulamasına giriş yapabilmeniz için aktivasyon zorunluluğu vardır.

 • Aktivasyonumu nereden yapabilirim?
 • Opet Mobil uygulamasından yapabilirsiniz. Uygulamayı ücretsiz olarak AppStore veya PlayStore mağazalarından indirdikten sonra Yeni Üyelik bölümündeki bilgileri doldurarak kartınızı ya da cep telefonunuzu aktive edebilirsiniz.
 • Online işlemler merkezinden yapabilirsiniz. www.opet.com.tr adresindeki Online İşlemler bölümünden Bireysel İşlemler’i seçip Kart Aktivasyonu sekmesinde bulunan bilgileri doldurarak Opet Kart’ınızı aktive edebilirsiniz.
 • Kampanyaya başarılı bir şekilde katıldıktan sonra kampanya kapsamında nasıl Yakıt Puan kazanabilirim?

Opet istasyonlarından yapacağınız benzin veya motorin alışverişlerinizde, cep telefonunuz veya telefon numaranız ile eşleşen kartınızla Yakıt Puan kazanırsınız. Akaryakıt alımınızdan kazandığınız yakıt puanlar anında hesabınıza yüklenecektir.

 • Kampanyadaki güncel durumu nasıl öğrenebilirim?

Opet Mobil uygulaması size her türlü işleminizde kolaylık sağlar. Uygulama içerisinde bulunan Kampanyalar bölümünden güncel durumu takip edebilirsiniz.

 • Kampanya kapsamında alışveriş yaptığımda, ödemenin bir kısmını geçmiş puanlarımla ödesem yine de puan kazanır mıyım?

Puan harcadıktan sonra kalan ödeme tutarınız kampanya koşullarını sağlıyorsa kazanabilirsiniz.

 • Opet istasyonlarında kampanyaya katıldığım Opet Kart’ıma bağlı cep telefonum ile nasıl puan kazanabilirim?

Ödeme öncesi kampanyaya katıldığınız Opet Kart’ınıza kayıtlı cep telefonu numaranızı market görevlisine söylemeniz yeterlidir.

 • Kampanya kapsamında kazandığım Yakıt Puanlarım ne zaman yüklenir?

Kampanyaya katıldığınız cep telefonu numaranızın veya Opet Kart’ınızın aktivasyon işlemleri yapılmışsa Yakıt Puanlar anında hesabınıza yüklenir.

 • Kampanyaya kaç kez katılabilirim?

Bir müşterimiz bir ay içerisinde en fazla 2 kez kampanyaya katılım sağlayabilir. 2. Kampanyaya katılım sağlanabilmesi için ilk kampanyanın koşullarının yerine getirilmiş olması gerekmektedir.

İkinci kampanyaya katılım için birinci kampanyanın süresi bitmemiş olsa bile koşulların yerine getirilmiş olması gerekir.

 • Katıldığım kampanyanın koşulunu yerine getirdikten veya kampanya sona erdikten sonra yeni bir kampanyaya katılmak için ne yapmam gerekir?

İlgili kampanyadan faydalandıktan sonra yeni bir kampanyaya katılabilmeniz için tekrar Opet Mobil uygulamasından Akıllı Kampanya Sistemi’ne katılmanız gerekmektedir.

 • Kazandığım Yakıt Puanları ne zamana kadar kullanabilirim?

Yakıt Puanların son kullanım tarihi her müşteri için farklıdır. Opet Mobil uygulaması Kampanyalar bölümünden kişisel kampanya detayınızı öğrenebilirsiniz.

 • Kampanya LPG alımlarında geçerli midir?

Kampanya benzin veya motorin alımlarında geçerlidir LPG alımlarında kampanya kapsamında kazanılan Yakıt Puanlar harcanılamamaktadır.

 • Kampanyaya diğer aktivasyonlu Parolu kartımla katılabilir miyim?

Evet, kampanyaya diğer aktivasyonlu Parolu kartınız ile katılabilirsiniz.

 • Kampanyadan diğer aktivasyonlu Parolu kartlar ile yaptığım alışverişlerde de faydalanabilir miyim?

Kampanyadan diğer aktivasyonlu Parolu kartınız ya da kartınıza tanımlı cep telefonunuz ile yapacağınız alışverişlerde faydalanabilirsiniz.

 • Kampanyadan faydalanabilmek için kampanyaya katıldığım Opet Kart’ımın yanımda olması gerekir mi?

Kampanyadan faydalanabilmeniz için katılım sağladığınız Opet Kart’ınızın yanınızda olması gerekmez. Hediye puanlarınızı kullanacağınız akaryakıt alışverişlerinizde, kampanyaya katıldığınız Opet Kart’ınıza tanımlı cep telefonunu market kasasında bulunan görevliye söylemeniz yeterli olacaktır.

 • Minibüs Kulübü üyesi, Koçailem Kart, Fiat Ortak Kart, İndirim Kart kullanıcıları ve Otobil üyesi müşteriler kampanyaya dahil midir?

Minibüs Kulübü üyesi, Koçailem Kart, Fiat Ortak Kart, İndirim Kart kullanıcıları ve Otobil üyesi müşterilerimiz kampanyaya dahil değil olamaz. Kampanyalar birleştirilemez.

 • Kampanyaya Opet Worldcard’ım ile katılabilir miyim?

Opet Worldcard kampanyaya dahil değildir. Bu nedenle katılım sağlanamaz.

 • Opet Worldcard ile yaptığım ödemelerde kampanyadan yakıt puan kazanabilir miyim?

Hayır. Opet Worldcard ile yapılan ödemeler kampanyaya dahil değildir.

 • Otobilim anahtarlığı ile yaptığım akaryakıt alışverişleri kampanyaya dahil midir?

Evet, Opet Worldcard ile ödeme yapılan işlemleriniz dışındaki Otobilim alışverişleriniz kampanyaya dahildir.

 • Opet Kart’ım ya da kartıma kayıtlı cep telefonum kullanıma kapalı. Kampanyaya dahil olabilir miyim?

Opet Kart kapsamında müşterilerimizin geçerli bir kartı veya cep telefonu numarası olması gerekmektedir. Bu nedenle kullanıma kapalı kartı veya telefon numarası olan müşterilerimiz kampanyaya katılım sağlayamaz.

 • Kampanya kapsamında akaryakıt ödememi ORTR üzerinden yaparsam puan kazanabilir miyim?

Evet, kazanabilirsiniz.

 • Kazandığım yakıt puanları ORTR üzerinden harcayabilir miyim?

Kampanya kapsamında kazandığınız yakıt puanların harcama koşulu yoksa ORTR üzerinden yakıt puanlarınızı harcayabilirsiniz.

 • Kampanya kapsamında akaryakıt ödememi Mobil ödeme ile yaparsam, puan kazanabilir miyim?

Evet, Mobil Ödeme ile yapılan alışverişler kampanyaya dahildir.

 • Kampanya kapsamında aktivasyonlu Opet Kart’ım ile yaptığım akaryakıt alışverişlerinden sonra kazandığım Yakıt Puanlar ile ilgili nasıl bilgilendirileceğim?

Kampanya ile ilgili puan kazanımlarınız Paro Pod ve Teknopod cihazlarından basılan kuponlar ile duyurulacaktır.

 • Opet Kart’ım ya da Opet Kart’ıma bağlı cep telefonum blokeli ise kampanyaya katılıp, kampanya kapsamında ödül kazanabilir miyim?

Evet. Blokeli durumdaki Opet Kart’ınız ya da Opet Kart’ınıza bağlı cep telefonunuz blokeli olsa bile kampanyaya katılıp, kampanya kapsamında ödül kazanabilirsiniz. Bloke durumunuzun değerlendirilmesi için 444 6738 Opet Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz.

 • Kampanyaya katıldığım cep telefonu ya da Opet Kart’ım blokeli durumda ise kampanya kapsamında kazandığım yakıt puanları harcayabilir miyim?

Hayır, kampanyaya katıldığınız cep telefonu ya da Opet Kart’ınız blokeli durumda ise kampanya kapsamında kazandığınız yakıt puanları Opet istasyonlarında harcayamazsınız.