Yakıt Güvence Sistemi

Ford, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Lancia kullanıcılarını Meteor Petrol’de çok özel bir hizmet bekliyor. Opet’in kaliteli yakıtıyla buluşturan Yakıt Güvence Sistemi sayesinde aracınız güvence altında!

Opet Yakıt Güvence Sistemi; Ford, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Lancia marka araç sahipleri için benzersiz bir fırsat sunuyor. Bahsedilen markalardaki araçlarınıza verilen standart yeni araç garanti süreleri (uzatılmış garanti süresi de dahil) boyunca, akaryakıt kaynaklı bir arıza çıktığında tüm maliyetleri Opet üstleniyor! Garantilerin devam edebilmesi ve Opet’in Yakıt Güvence Sistemi’nden yararlanabilmek için tek yapmanız gereken; tüm akaryakıt alımlarının Opet’ten yapılmasıdır.

Yakıt Güvence Sistemi’ne ihtiyaç duyduğunuz zaman katılabilmeniz için, aracınızı aldığınız ilk günden başlayarak, daha sonraki günlerde de tüm akaryakıt ihtiyacınızı Opet’ten karşılamanız gerekmektedir. Araçlarınızın bakımını da Ford, Fiat, Alfa Romeo, Jeep ve Lancia markaları tarafından belirlenen periyotlarda, standarda uygun yedek parçalar ve işçilik ile yaptırmalısınız. Bakımları yaptırılmamış olan araçlar Yakıt Güvence Sistemi dışında kalmaktadır.

Akaryakıt kaynaklı bir arıza ile Opet’e başvurduğunuzda aracınızın yakıt alımları ve yaptırdığınız bakımlar incelenir. Yakıt alımlarının yetersiz kalması durumunda da Yakıt Güvence Sistemi’nden faydalanamazsınız.

YGS Kartı ile aracınızı güvende tutarken Yakıt Puan da kazanırsınız!

Yakıt Güvence Sistemi (YGS) kartınızı istasyonlarımızda kullanmak için;

  • Akaryakıt alımınız sonrasında kartınız ile birlikte istasyon marketine gidin.
  • Paro Pod makinesinden geçirilmek üzere kartınızı market kasası görevlisine verin.
  • Aracınızın son kilometresini görevliye iletin.
  • Kazandığınız Yakıt Puanları harcayabilmeniz için kartınızın aktive edilmesi gerekmektedir.
  • YGS kartınızın aktivasyon işlemlerini tamamlamak için Online İşlemler bölümünden Bireysel İşlemleri seçin.

YGS kartınızı İstanbul, Yalova ve Bursa’da bulunan tüm Meteor Petrol istasyonlarında da kullanabilirsiniz. Bu sayede, akaryakıt alımlarınızdan puan kazanırken aracınızı da güvence altına almış olursunuz. Yakıt Puan avantajlarını öğrenmek için Yakıt Kart sayfasını ziyaret edebilirsiniz.