Sevmek Korumaktır

Meteor Petrol İstasyonlarından Farkındalık Uyarısı: Sevmek Korumaktır! Öpmeye, Tokalaşmaya Mola.

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgın dolayısıyla; ülkemizi en az hasarla korumak, ülkemizin sosyal gelişimine katkı sağlamak ve toplumun bilinçlenmesine katkı sağlamak için Meteor Petrol ailesi olarak farkındalık çalışmaları düzenlemeye başladık.

Bizler toplum olarak birbirimize sevgimizi göstermek için hep iç içeyiz. Toplumumuzda yıllardan beri oluşan tokalaşma, öpüşme veya el teması gibi alışkanlıklarımıza salgın döneminde ara vermemiz gerekmektedir. Bu dönemde sevgimizi temas ile değil uzaktan göstermeliyiz. Sevdiklerimizden ne kadar uzak durursak onları o kadar çok korumuş oluruz.

Dönemin şartlarını farkında olan Meteor Petrol, çalışanlarını ve müşterilerini hijyen kurallarına uymaya davet ediyor. Bu kapsamda başlattığımız “Sevmek Korumaktır” projemizde, sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulunan posterler yapıyoruz. Aynı zamanda, hastalıktan korunmada ve hastalığın yayılmasının önüne geçmekte toplumumuzun tedbir almasına çağrılarda bulunuyoruz.

Meteor Petrol istasyonlarında “Sevmek Korumaktır/ Öpüşmeye ve tokalaşmaya mola” başlığı altında çeşitli ilgi çekici posterler ile farkındalık yaratmaya çalışıyoruz. Son dönemde tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 virüsü başta olmak üzere diğer mikrop, bakteri ve zararlı virüsler korunmak için “Önce Sağlık” çağrısı yapıyoruz. Bu konuyla ilgili hem müşterilerimize hem de çalışanlarımıza çeşitli broşürler dağıtıyoruz.

Sağlık ve hijyen çalışmalarımıza kurulduğumu günden beri azami önem göstermekteyiz. Temiz Tuvalet kampanyası ile 20 yıldır 9,5 milyondan fazla kişiye temizlik ve tuvalet hijyeni eğitimi verdik. Temiz Tuvalet eğitimleri ile, her sorunun başında bulunan hijyen konusunun gelecek nesillere aktarılmasını ve daha sağlıklı nesiller yetişmesini hedefliyoruz. Bugün Covid-19 virüsü için gerçekleştirdiğimiz tüm farkındalık çalışmalarını 2009 yılında H1N1 Domuz Gribi salgınında da gerçekleştirmiştik.

2012 yılında Türk Standartları Enstitüsü halka açık tuvaletler için yeni standartlar oluştururken Opet’in bilgi ve deneyiminden yararlanmak istemiştir. Bu kapsamda iş yeri ve restoran tuvaletleri de dahil olmak üzere tüm kamuya açık tuvaletlerde Opet standartlarının uygulanmasının zorunlu kılınması, hijyen konusunda başarımızı gösteren en önemli noktadır.