Heforshe

HeForShe Nedir?

HeForShe, Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan ve toplumsal cinsiyet eşitliğini savunan bir harekettir. Tüm bireylere değişim savunucusu olmaları için çağrıda bulunmaktadır. Bu kapsamda başta kadın haklarını savunmak üzere tüm bireylerin haklarının eşit tutulması ve cinsiyet kaynaklı herhangi bir ayrım yapılmamasını amaçlar.

Meteor Petrol HeForShe

Meteor Petrol olarak bizler her zaman kadınlarımızın daha güçlü olmasını ve toplumda cinsiyet sebebiyle herhangi bir ayrıma uğramamaları gerektiğini savunmaktayız. HeForShe, Meteor Petrol olarak desteklediğimiz görüşün eyleme dökülmüş halidir. Tüm dünya çapında kamuda ve özel sektörde bulunan önemli karar alıcılar ile iletişime geçerek değişime en üstten başlamaktadır. Bu karar alıcılar ile birlikte çalışarak herkesin faydasına olacak toplumsal cinsiyet eşitliğine ulaşmak için yola çıkılmıştır.

Günümüzde, ne yazık ki ülkemiz de dahil olmak üzere, tüm dünyada cinsiyet ayrımı yapılmaktadır. Bazı ülkelerde kadınların karar mercilerinde bulunamaması, dövülmesi, cinayetler ve tecavüzler kadının ve erkeğin eşit şartlarda olduğunu savunma yoluna gitmemize neden olmuştur. Meteor Petrol olarak bizler HeForShe hareketinin yanındayız. HeForShe kapsamında toplumsal cinsiyet eşitliğinin olmasını sağlamak için her türlü desteği vermeye hazırız.