EMNİYET

Meteor Petrol olarak tüm çalışmalarımızı OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi’ne uygun olarak yürütmekteyiz. Çalışmalarımız sonucunda performans değerlerimizi ise Sürdürülebilirlik Raporumuzda yayımlamaktayız.

Her türlü faaliyetimizi mevzuata ve standartlara uygun, belirlediğimiz prosedürler doğrultusunda ve topluma saygımızı koruyarak yürütmekteyiz.

Meteor Petrol olarak bizler, her zaman güvenlik kültürümüzü en üst düzeyde tutabilmeyi amaç ediniriz. Bu amaca ulaşabilmek için düzenli olarak İş Sağlığı ve Güvenliği eğitimleri veririz ve acil durum planlarımıza göre tatbikatlar yaparız. Eğitimlerimizi ve tatbikatlarımızı deneyimli teknik personel, sertifikalı uzmanlar ve işyeri hekimleri tarafından verip periyodik olarak tekrarlarız.

Acil durum planlarının hazırlanması, önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele ve ilk yardım gibi konularda yapılması gereken çalışmaları belirleriz. Belirtilen durumların gerçekleşmesi halinde güvenli olarak yürütülebilmesi için bu konuda görevli kişiler belirleyip hazır olmalarını sağlarız. Tatbikat ve eğitim gibi uygulamalarımız sürecinde oluşan performansı takip ederiz ve sürekli iyileştirme yapılmasında önderlik ederiz.

Çalışmalarımız sonucunda oluşabilecek risklerin önceden belirlenebilmesi Risk Değerlendirmesi yaparız. Bursa, Yalova İstanbul üzerinde faaliyet gösterdiğimizden dolayı bu bölgelerde bulunan iş yerlerimize uzman ekipler atanmaktadır. Ekipler tarafından yapılan değerlendirmelerde iş yerlerimizde bulunan tehlikeleri tanımlarız ve olası riskler için önceden tedbirlerimizi belirleriz. Uzman ekipler ve Meteor Petrol iş birliği ile belirlenen tedbirleri düzenli bir şekilde uygularız. Bu sayede tüm riskleri en alt düzeyde tutmayı başarmış oluruz. Değişim Yönetimi anlayışımız ile tüm tedbirlerimizi güncel tutarız.

Çalışanlarımızın iş sağlığı ve güvenliğini arttırmak için verdiğimiz tatbikat ve eğitimlerinde yanında her 28 Nisan İş Sağlığı ve Güvenliği Günü’nde tüm çalışanlarımıza yönelik uygulamalar gerçekleştiririz. 

Meteor Petrol ailesi olarak ekip arkadaşlarımızdan müşterilerimize kadar iş yerlerimizde bulunan herkesin sağlığını ve güvenliğini en üst düzeyde tutmayı amaçlamaktayız. Amacımızın gerçekleşmesi ve her geçen gün daha üst seviyeye taşınması için gereken tüm kaynakları sağlamaya hazırız.