Meteor Kart

Meteor Kart, Meteor Petrol tarafından geliştirilen ve müşterilerine alternatif ödeme seçeneği sunan Meteor Petrol ürünüdür. Şu anda yalnızca Opet Otobil sisteminde kullanılmaktadır. Otobil üyesi araçlar, kredi kartı ile ödeme yapmak istemediği durumlarda Meteor Kart ile ödeme yapabilmektedir.

Meteor Kart Sahibi Olmak için Ne Yapmalıyım?

Sözleşme ve diğer evrakların merkezimize ulaşması ve onaylanmasından sonraki 7 iş günü içerisinde bizimle paylaştığınız adrese Otobil cihazlarınız gönderilecektir. Yetkili montaj servis ekibi ile cihazınız araçlarınıza bağlanacaktır. 

Meteor Kart sahibi olmak çok kolat tek yapmanız gereken, www.meteorcard.com sayfasında bulunan YENİ ÜYE- BAŞVURU FORMUNU doldurmak veya 444 8 391 nolu telefonu arayarak Müşteri Hizmetlerimizden destek almak.

Meteor Kart Nasıl Çalışır?

  • Şirketler, Meteor Kart satış koordinatörlerimiz ile anlaşma sağladıktan sonra her araç için özel olarak programlanan Otobil cihazları müşteriye teslim edilir ve anlaşmalı merkezlerde cihaz araca monte edilir.
  • Cihazlarla birlikte Meteor Kart ekranına giriş yapabileceğiniz kullanıcı adı ve şifre teslim edilir.
  • Kullanıcı adı ve şifreniz ile https://www.meteorcard.com adresinden sizin için özel olarak hazırlanan panele giriş yapabilirsiniz. Panele girdikten sonra akaryakıt alımlarında kullanmak istediğiniz kredi kartını sisteme tanımlamalısınız.
  • Araçlarınızın depoya yakın kelebek camında bulunan Otobil logosu sayesinde aracınız tanınır ve Otobil pompalarına yönlendirilirsiniz.
  • Yakıt alımı gerçekleştikten sonra sisteme tanımlı kredi kartınızdan yakıt bedeli tahsis edilir. Müşterilerimiz kredi kartını sisteme tanımladıktan sonra herhangi bir ön çekim (ön provizyon) alınmaz.
  • Otobil üyesi araçlarda depo ağzında bulunan halka ile pompada takılı elektromanyetik halka etkileşir. Bu sayede dolum işlemi başarıyla gerçekleşmiş olur. Bu elektromanyetik halkalar sayesinde aracına hangi saatte, ne kadar ve hangi türde yakıt aldığı Opet merkezi veri sistemine gönderilir. İşlem tamamlandığında dolum fişi basılır. Fatura veya irsaliye niteliği taşımayan bu fiş müşteriye verilir.

Neden Meteor Kart Sahibi Olmalıyım?

  • Meteor Kart; hangi aracın, ne zaman, nerede ve ne kadar yakıt aldığını sizlere haftalık olarak rapor eden bir sistemdir.
  • Ayda yalnızca iki fatura ile kontrol sağlama imkanı sunmaktadır.
  • Meteor Kart sayesinden araçtan inmeden, hızlı ve konforlu şekilde akaryakıt alabilirsiniz.
  • Meteor Kart sayesinde yakıt masraflarınızı kontrol altında tutarak oluşabilecek tüm kayıpların önüne geçmiş oluyorsunuz. Litre kontrolü avantajı ile araçlarınızın tüketim performansını izleyebiliyorsunuz.