Akıllı İstasyon

OPET TEKNOLOJİK YENİLİKLERDE YİNE SINIR TANIMIYOR

 

DOĞRU YAKIT İÇİN OPET!

 

Opet Akıllı Dolum Sistemi’ne neden kaydolmalıyım?
Opet Akıllı Dolum Sistemi aracınızı plakasından tanır. Böylece aracınızın benzinli mi dizel
mi olduğunu bilir. Her yakıt alma ihtiyacınızda aracınız için en doğru yakıtı seçmekte sizlere
yardımcı olur.


Opet Akıllı Dolum Sistemi’ne nasıl kaydolabilirim?
Opet Akıllı Dolum Sistemi’ne kaydolmak için dört farklı yol bulunmaktadır.

  1. SMS ile kaydolabilirsiniz. Yakıt boşluk, aracınızın plakası boşluk, yakıt tipinize göre
    BENZİN veya DİZEL yazıp 6738’e gönderin ve sistem kaydınızı
    tamamlayın. Örnek: Yakıt 34ABC12 BENZİN
  2. 444 67 38 numaralı Opet Müşteri Hizmetleri’ni arayarak Opet Akıllı Dolum Sistemi kaydınızı oluşturabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken müşteri temsilcimize Akıllı Dolum Sistemi kaydı açtırmak istediğinizi söylemektir.
  3. https://www.opet.com.tr/akillidolumsistemi/ adresinden “Online Kayıt”a tıklayıp, formu doldurabilirsiniz. Formda istenilen GSM numarası, plaka ve yakıt tipi bilgilerini yazıp gönderdikten sonra onay SMS’i ile kaydolabilirsiniz.
  4. Opet Mobil Uygulamasını telefonunuza indirerek Akıllı Dolum Sistemi bölümünden Opet Akıllı Dolum Sistemi’ne kaydolabilirsiniz.

MOBİL ÖDEME SİSTEMİ

Neden mobil ödeme sistemini tercih etmeliyim?
Mobil ödeme sistemi akaryakıt alışverişlerinizde hızlı bir şekilde ödeme yapmanızı sağlar. Araçtan inmeden ödemenizi yapıp yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Opet Mobil Ödeme Sistemi’ne Nasıl Kaydolabilirim?
Opet Mobil Ödeme Sistemi’ne kaydolmak oldukça basittir. Opet Mobil Uygulama’sını telefonunuza indirerek Mobil Ödeme bölümünden kayıt işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamanın yönlendirdiği sayfada cep telefonu, isim soyisim, kredi kartı bilgileri ve araç plakasını sisteme girmelisiniz. Daha sonra kayıt işlemi gerçekleşecektir. MasterPass üyesiyseniz aynı kısımda banka tarafından gönderilen tek kullanımlık SMS kodunu sisteme girmelisiniz.

Opet İstasyonlarında mobil ödeme nasıl gerçekleşir?
Mobil Ödeme Sistemi’ne kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra Meteor Petrol istasyonuna geldiğinizde pompa görevlisine mobil ödeme yapacağınızı bildirin. Dolum işlemi bittikten sonra cep telefonunuza ödeme bilgisi gelecektir. Onay verdikten sonra SMS ile gelen doğrulama kodunu ekrana girin. Bu sayede ödeme işlemi başarıyla gerçekleşecektir. Meteor Petrol pompa görevlisi tarafından size verilecek bilgi fişinde mobil ödeme başarılı yazısı görünür.

Mobil Ödeme Sistemi’nde kart bilgileri Opet tarafından bilinmemektedir. MasterPass altyapısı ile kart bilgileriniz güvenle saklanır.

ÜCRETSİZ Wİ-Fİ

Opet Meteor Petrol İstasyonu’na geldiğiniz OPET_WIFI ağına basın.
Çıkan sayfada cep telefonunuzu girin. Telefonunuza gönderilecek şifre ile hemen bağlanın. Ayrıca cep telefonu ile doğrulama yaparak tablet veya bilgisayarlarınızdan internete bağlanabilirsiniz. Aynı hafta içerisinde başka bir Opet İstasyonu’na gittiğinizde de otomatik olarak internete bağlanırsınız.