Kazanılan Puan Nasıl Harcanır?

Benzin, motorin ve otogaz alımlarınızdan sonra otomatik olarak Opet Kart’ınızda Yakıt Puan birikir. Opet Kart’ınızda biriken Yakıt Puanları Meteor Petrol’de harcayabilmeniz için kartınızın aktivasyon işlemlerini tamamlamanız gerekmektedir. Opet Kart aktivasyon işlemlerini SMS, online işlem merkezi veya çok yakında hizmete girecek olan Meteor Petrol Mobil Uygulaması aracılığıyla yapılmaktadır.

  • SMS ile aktivasyon için;

Opet Kart aktivasyonu

  • Cep telefonunuzun SMS bölümünü açın.
  • KABUL, formda bulunan kazımalı alanda yer alan şifre, kart numaranızın son 10 hanesi, ad, soyad, plaka, mesaj göndereceğiniz cep telefonu numarası ve doğum tarihi aralarında bir boşluk bırakılarak yazılmalıdır. (Örnek: KABUL ABC98765 0123456789 BEGÜM GÖDENELİ 16MP77 5********* 01.02.1978)
  • Örnekteki gibi hazırladığınız mesajı 6738’e gönderin.

Opet Kart’ınızı aktive etmek için gönderdiğiniz mesaj için her operatörden ücret 1 SMS olarak belirlenmiştir. Her telefon numarası için yalnızca bir adet Opet Kart aktif hale getirilebilir. SMS yoluyla aktive edilmeyen kartlarda biriken Yakıt Puan’lar kullanılamaz.

Yeni formda yer alan ve kazımalı bölgede bulunan 8 haneli şifreyi kısa mesajınıza eklediğinizde Opet Kart Başvuru Formu’nda yer alan Opet Kart Veri İşleme Rıza ile Ticari Elektronik İleti Onay Metni’ni kabul etmiş olacaksınız.

Cep Telefonu Aktivasyonu

  • Cep telefonunuzdan SMS bölümünü açın.
  • KABUL, adınızı, soyadınızı, plakanızı, kısa mesaj göndereceğiniz cep telefonu numaranızı ve doğum tarihinizi aralarında birer boşluk bırakarak yazın. (Örnek: KABUL BEGÜM GÖDENELİ 16MP77 5********* 01.02.1978)
  • Örnekteki gibi hazırladığınız mesajı 6738’e gönderin.

 

  • Online İşlem Merkezi ile Aktivasyon için;

Meteor Petrol web sitesinde bulunan Kart Aktivasyon Formu’nu doldurmalısınız.

  • Meteor Petrol Mobil Uygulaması ile Aktivasyon için;

Meteor Petrol mobil uygulaması çok yakında hizmete girecektir. Uygulamayı indirerek Opet Kart’ınızı aktive edebileceğiniz gibi birçok kampanya ve fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Meteor Petrol mobil uygulamasını ücretsiz olarak AppStore ve PlayStore’dan cep telefonunuza veya tabletinize indirebilirsiniz.

Kartınız aktive olduktan sonra benzin, motorin veya LPG alımlarınızda Yakıt Puan’larınızı kullanmak için market kasasında bulunan görevliye Opet Kart’ınızı uzatmalısınız. Kartınız yanınızda değilse kartınıza tanımlı olan cep telefonu numarasını da söyleyebilirsiniz. LPG alımlarınızdan kazandığınız Yakıt Puan’ları yalnızca Meteor Petrol LPG alışverişlerinizde kullanabilirsiniz. Benzin ve motorin alımlarından kazandığınız puanları ise benzin veya motorin alımlarında harcayabilirsiniz.

*22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren Paro üye iş yerlerinde kazandığınız puanlar yalnızca puanın kazanıldığı Paro üye iş yerlerinde kullanılabilmektedir.