Nasıl Puan Kazanılır?

Opet Kart’ınız ile puan kazanmak oldukça kolaydır. Opet Kart sahibi olduktan sonra her motorin, benzin ve otogaz alımınızda otomatik olarak puanlarınız yüklenir.

Puanlarınızın sisteme tanımlanabilmesi için benzin, motorin ve otogaz alımlarınızdan sonra ödeme yapmadan önce market kasasında bulunan görevliye Opet Kart veya Parolu Kart’ınızı göstermeniz veya bu kartlara tanımlı telefon numaranızı söylemeniz yeterlidir. Meteor Petrol İstasyonlarından yapacağınız benzin ve motorin alımlarından sonra yalnızca Meteor Petrol istasyonlarında benzin ve motorin alımlarında kullanabileceğiniz Yakıt Puan kazanırsınız. Opet Kart veya Parolu kart ile yapacağınız otogaz alımlarında ise yalnız Meteor Petrol’de otogaz alımlarında kullanabileceğiniz Yakıt Puan kazanırsınız.

Opet Kart’ınız ile aylık 1000 TL’ye kadar %0,15 oranında Yakıt Puan kazanabilirsiniz. Örneğin; 100 TL tutarında benzin veya motorin aldığınızda 0,15 TL kazanırsınız ve bunu Meteor Petrol’den yapacağınız benzin ve motorin alışverişlerinde kullanabilirsiniz. Eğer 100 TL tutarında otogaz alışverişi yaparsanız Meteor Petrol’de otogaz alımlarında kullanabileceğiniz 0,1 TL tutarında Yakıt Puan kazanırsınız. Puanlarınız otomatik olarak adınıza kayıtlı Opet Kart’ınıza yüklenir.

Opet Kart’ınız ve puanlarınızla ilgili her türlü kampanyayı öğrenmek için çok yakında hizmete girecek olan Meteor Mobil Uygulamasını indirebilirsiniz. Uygulama içerisinde bulunan “Akıllı Kampanya Sistemi” üzerinden kampanyalara katılabilir ve fırsatlardan hemen yararlanabilirsiniz.

  • Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun 15.12.2010 tarihli ve 2924/2 sayılı kanunu gereğince, 1 Şubat 2011 tarihinden itibaren Meteor Petrol’den yapılan benzin ve motorin alımlarından kazanacağınız Yakıt Puan’lar yalnızca Meteor Petrol’de benzin ve motorin alışverişlerinde kullanılabilir.
  • Meteor Petrol, kişisel verilerin kullanım amacına yönelik hususlar haricinde önceden bildirmeden; Opet Kart program şartlarını değiştirebilir, programı durdurabilir, üyeliği iptal edebilir veya Opet Kart ile ilgili aidat talep edebilir.